Koučování

Rozvojový nástroj pro vás či vaše zaměstnance

Koučování

  • Je forma osobního rozvoje jednotlivců, ale i týmů. Stejně jako ve sportu napomáhá kouč koučovanému zvyšovat výkon, řešit problémy a situace.
  • Nabízí a pomáhá se zastavit, udělat si vlastní inventuru v práci i životě a nastavit další kroky k tomu, aby koučovaný dosáhl zamýšleného cíle.
  • Je získávání zkušeností ze zkušeností, trénink všímavosti a možnost jít do hloubky.
  • Je možnost strávit čas s někým, kdo bude naslouchat a věnovat plnou pozornost koučovanému.

Nulté (úvodní) koučovací sezení je zdarma. Pro koučovaného je důležité, aby mu kouč "sedl" a měl k němu důvěruCílem nultého sezení je navzájem se seznámit a definovat si alespoň přibližné cíle, kterých chce koučovaný, díky koučování, dosáhnout. Po nultém sezení se koučovaný může rozhodnout, zda bude s koučem dále spolupracovat.

Další sezení jsou už naplánována s ohledem na časové možnosti koučovaného i kouče. Délku jednoho sezení doporučujeme v délce 60 - 90 min. Za kratší dobu není možné jít dostatečně do hloubky a při delším sezení se již projevuje únava a ztrácí se efektivita.

Interval mezi jednotlivými sezeními je ideální v rozmezí třech týdnů, aby měl koučovaný dostatek času přemýšlet, konat a zároveň zůstal v kontaktu s řešeným tématem. Interval ale může být i kratší či delší, nejsou-li jiné možnosti.

Celkový počet sezení k dosažení daného cíle je různý. Záleží na aktivitě koučovaného, jeho vložené energii, časových možnostech a také složitosti cesty k cíli. Jsou cíle, kterých je možné dosáhnout za jedno až dvě sezení, některým cílům je potřeba věnovat více času. 

Může se stát, že kouč není odborníkem v oblasti, kterou koučovaný řeší. Je to naopak výhoda, protože nestrannostnezaujatost je jednou ze základní kompetencí kouče. Kouč neradí, neříká, co má koučovaný dělat atd. Kouč sleduje, kde má koučovaný své silné stránky, podporuje je a využívá jich k dosažení vytyčeného cíle.

Koučovaným může být prakticky kdokoliv. Podmínkou ovšem je, aby se chtěl učit z vlastních chyb a zkušeností a byl schopen sebereflexe. Motivace koučovaného k dosažení cíle je klíčová a nezbytná pro dosažení cíle samotného.

Rádi byste zajistitli koučování pro zaměstnance nebo pro sebe?

Napište mi, prosím, ráda zodpovím vaše otázky či vytvořím nabídku na míru vašim požadavkům

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů